dbanie i mycie dachu
Dom i ogród

Mycie elewacji i czyszczenie dachów na terenie Łodzi

Każdy budynek z czasem po prostu się brudzi. Profesjonalnie wykonana usługa mycia przywróci estetyczny wygląd, jednocześnie znacząco przedłuży trwałość użytych materiałów oraz pozwoli zachować pierwotny kolor dachu i elewacji.

Jakie zabrudzenia są usuwane podczas mycia elewacji i dachu?

Poprzez odpowiedni dobór detergentów oraz metod i technik mycia można skutecznie usunąć wszystkie zanieczyszczenia, dzięki temu budynek odzyska dawny blask, na nowo będzie cieszył oko właścicieli i budził podziw przechodniów.
Najczęstsze zabrudzenia, które pojawiają się na elewacji to kurz, pył, rdzawe zacieki, tłuste plamy, zanieczyszczenia organiczne mchy, glony, pleśń. Na dachach dodatkowo można spotkać zabrudzenia z sadzy i ptasich odchodów.

Jak przebiega proces mycia?

Pierwszy etap to dobranie odpowiednich środków myjących do rodzaju powierzchni i rodzaju zabrudzenia, następnie mycie specjalistycznym sprzętem pod dużym ciśnieniem. Po usunięciu wszystkich zabrudzeń i spłukaniu detergentów stosowane są środki impregnujące.

Jaki rodzaje elewacji i dachu nadaje się do czyszczenia?

Odpowiedni dobór środków czyszczących, sprzętu i metod działania sprawia, że każdy rodzaj elewacji i dachu nadaje się do umycia. Wysoką jakość świadczonych usług sprawi, że zostaną usunięte wszelkie nieczystości, bez uszkodzeń tynku, czy powłoki, która pokrywa dachówkę lub blachę.
Można czyścić elewacje kamienne, klinkierowe, betonowe, pokryte tynkiem mineralnym, akrylowym, silikatowym i silikonowym. Dach kryty dachówką ceramiczną, betonową, blachą, blachodachówką oraz gontem drewnianym również nadaje się do mycia.

Jak często wykonywać usługę?

Klimat panujący w naszym kraju, zarówno wysokie, jak i niskie temperatury, opady deszczu w szczególności w okresie wiosennym i jesiennym, zimowe opady śniegu nie wpływają korzystnie na stan budynku. Wręcz odwrotnie sprzyjają rozwojowi grzybów, glonów, mchu, powstają nieestetyczne zacieki i plamy. Dlatego zalecane się regularne, okresowe czyszczenie zewnętrznej części budynku jest to dobry sposób na niedrogie odnowienie oraz konserwację powierzchni elewacji i dachu, jak również przedłużenie żywotności na wiele lat.

Dlaczego warto myć i konserwować elewacje i dach?

Liczne zabrudzenie, wykwity bądź zacieki prezentują się nieestetycznie, więc głównym powodem są względy wizualne. Należy jednak pamiętać, że rozwijające się grzyby czy wilgoć są szkodliwe dla trwałości tynku i dachówki, warto, więc zadbać o budynek, żeby uniknąć remontu, który jest o wiele droższy i bardziej czasochłonny niż usługa mycia.
Impregnacja odpowiednio dobranymi środkami chemicznymi chroni przed zabrudzeniami i uszkodzeniami, których źródła zostały opisane powyżej. Naniesione środki mają właściwości hydrofobowe odpychają wodę, tworzą warstwę ochronna sprawiają, że elewacja i dach są bardziej odporne na czynniki atmosferyczne, zabrudzenia a ponowne czyszczenie przebiega znacznie szybciej.

Dla kogo przeznaczona jest usługa?

Usługa jest przeznaczona dla każdego, kto potrzebuje odświeżyć swój budynek. Możliwa jest współpraca z klientami indywidualnymi: domy jednorodzinne, w zabudowie szeregowej. Przedsiębiorcami: siedziby firm, fabryki, lokale usługowe. Zarządcami budynków jednostek administracji publicznej: szkoły, urzędy, biblioteki.

Warto zadbać o swój budynek i skorzystać z profesjonalnej firmy świadczącej usługi na terenie miasta Łódź, która kompleksowo zadba o dach i elewację.

Możliwość komentowania Mycie elewacji i czyszczenie dachów na terenie Łodzi została wyłączona